«

»

Eyl 09

MEB 10000 Öğretmen Ataması

Milli Eğitim Bakanlığı bu ara eğitim görevlileri ile ilgili birçok atama yapıyor. Personel alım ilanlarını takip edenler bilir MEB’in 10000 öğretmen ataması sözü var. Birçok öğretmen bu sözün gerçekleşmesini bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atamaları

Şu sıra takip ettiğimiz gündeme bağlı olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmen yer değiştirme atamalarını yaptığı. Daha önce işçi alım ilanlarını takip edenler bilir, MEB özür grubu atamalarını il içi ve dışında yaptı. Bu atamaların ardından ikinci bir emir ile yeni özür atamalarını gerçekleştirdi.

10000 öğretmen ataması

Ardından yönetici atamalarını yapan Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki hafta yeni personel alımlarını gerçekleştirecek.Yıl sonu gelirken bölüm değişikliği atamalarının yapılacağını öğrendik. MEB’in tüm bu atamaları adaylar tarafından takdirle beğenilmesine rağmen hala 10000 öğretmen ataması ile ilgili bir gelişme olmaması öğretmen adaylarını sabırsızlandırıyor.

Ya Atamalar Gerçekleşmezse

Öğretmen adayları aslında biraz temkinliler, çünkü sözleşmeli öğretmen alımlarını beklemiyorlardı devletten. Arkasından bir de mülakat konusu ortaya çıkınca, acaba 10000 öğretmen ataması yapılmayacak mı diye soruyorlar Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz‘a. Söz İsmet Yılmaz’da.

MEB Öğretmen Atamaları

Atama bekleyenler için son bir not, bu atamaların dışında Şubat 2018‘de de biz bir atama bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>